Jestem pasjonatem zdrowego stylu życia. Interesuje mnie wszystko co wpływa na nasze zdrowie, co pozwoli nam żyć długo i zdrowo.

Pomysłodawcą diety zgodnej z grupą krwi jest Dr. Peter J.D Adamo.Wraz z Catherine Whitney opublikował dużo książek dotyczących tej tematyki. Bardzo zachęcam do przeczytania przynajmniej jedną – Jedz zgodnie ze swoją grupą krwi. Przeczytasz w niej wszystkie wymagane informacje na temat połączenia jedzenia z grupą krwi oraz związków diety zgodnej z grupą krwi ze zdrowiem. Znaczna część treści tego artykułu opiera się właśnie z książek Dr. Petera J. D Adamo.

dobra dietaNa czym opiera się dieta zgodna z konkretną grupą krwi, o której mówi tyle dietetyków? Wśród rozmaitych rodzajów jedzenia, które spożywamy codziennie, znajdują się takie, które są dla nas dobre oraz takie, które powinny zostać zlikwidowane z naszego jadłospisu. należy je rozpoznać i odpowiednio przystosować nasze jedzenie. Temu służą właśnie wytyczne jedzenia zgodnie z grupą krwi.

Codziennie spożywamy rożne rodzaje jedzenia:. W jaki sposób dowiedzieć się co jest dla nas odpowiednie? Jak wynika z badań doktora Petera J. D Adamo, różne elementy codziennego jedzenia, są lepsze lud gorsze dla ludzi z konkretną grupą krwi. Wynika to z dawnych dziejów gatunku ludzkiego. Przede wszystkim ze metod zdobywania przez niego pożywienia. przepisy na jedzenie zgodne z naszym ewolucyjnym uwarunkowaniem mogą być rozwiązaniem dla dzisiejszego człowieka.

Jak wygląda taka dieta? Dieta, o której piszemy, zawiera prawdopodobnie kilka zasad, które nieco zmienią twoje poglądy na to co spożywasz, ale z pewnością nie będziesz musiał dostosowywać się do określonych przepisów, robić zakupów z kartką, biegać po wielu punktach handlowych żeby odszukać konieczne produkty, spędzać w kuchni długiego czasu, czy gotować dla każdego członka rodziny specjalnie.

Dodaj komentarz