Jestem pasjonatem zdrowego stylu życia. Interesuje mnie wszystko co wpływa na nasze zdrowie, co pozwoli nam żyć długo i zdrowo.

śniadanie a zmęczenie
Brak wartościowego śniadania może powodować przewlekłe zmęczenie.

W ciągu ostatnich lat powstało wiele badań badających zależność, między właściwościami zjedzonego śniadania a samopoczuciem w ciągu dnia. Podczas tych analiz w głównej mierze skupiono się na fakcie, że organizm człowieka składa się z 100 bilionów komórek, które bez ustanku zgłaszają zapotrzebowanie na 114 różnych składników. Każdego dnia nasz organizm traci węglowodany i tłuszcze zamieniając je na energię oraz białko, witaminy i mikroelementy na budowę komórek organizmu. Co ważne warto zauważyć, że codziennie przy okazji w czasie tych przemian traci minimum 1 litr wody. Dostępne różne rodzaje śniadań.

Do tych najbardziej znanych zalicza się śniadanie węglowodanowe w postaci płatków, musli czy bułki z czymś słodkim. Za ich sprawą poziom cukru we krwi diametralnie wzrasta a organizm produkuje bardzo dużo insuliny. Ta z kolei nadmiar cukru zamienia w tłuszcze. W wyniku tego działania poziom cukru szybko zmniejsza się a u nas pojawia się znów poczucie głodu. Opuszczanie śniadań jest największym błędem. Przez ten okres czasu organizm woła o cukry a my mamy nieustanne pragnienie czegość słodkiego. Najlepszy nie zapominać o korzystaniu ze zdrowych przepisów, a do wyboru mamy różne rodzaje diet, np. dieta obniżająca poziom cholesterolu.

Dodaj komentarz