Jestem pasjonatem zdrowego stylu życia. Interesuje mnie wszystko co wpływa na nasze zdrowie, co pozwoli nam żyć długo i zdrowo.

Wielu z nas nie wyobraża sobie poranka bez filiżanki aromatycznej herbaty. Warto zdawać sobie sprawę, że ten złocisty napój jest nie tylko smaczny, ale i zdrowy. Napar z liści herbaty zawiera spore ilości przeciwutleniaczy, które spowalniają procesy starzenia i przyspieszają regenerację naszego organizmu. Herbata czasem stosowana jest jako element rehabilitacji, ale o rehabilitacjach napiszę innym razem.

Z wartościowych związków zawartych w herbacie warto wymienić także witaminy A, B, C, E i K. Herbaty szlachetne, do których zalicza się przede wszystkim herbata zielona i biała są jeszcze bardziej wartościowe. Mają działanie uspokajające i ułatwiają opanowywanie emocji. Jeśli do tej pory nie miałeś jeszcze okazji ich skosztować, najwyższy czas to zmienić. Osoby, które lubią herbatę, jednak nie mogą sobie wyobrazić, by zastąpić nią filiżankę porannej kawy, powinny sięgnąć po yerba mate.

To niezwykły gatunek herbaty o dość charakterystycznym smaku, którego właściwości są bardzo zbliżone do właściwości kawy. Mate dodaje energii i niweluje zmęczenie. Jeśli zmagasz się z dodatkowymi kilogramami, powinieneś natomiast wybrać herbatę białą lub czerwoną. Substancje w nich zawarte zmniejszają łaknienie i regulują procesy trawienne. Rodzina herbat jest bardzo bogata i zróżnicowana, a ich właściwości naprawdę imponujące. Pijąc od lat tą samą zwykłą, czarną herbatę ekspresową bardzo wiele tracisz.

Dodaj komentarz