Jestem pasjonatem zdrowego stylu życia. Interesuje mnie wszystko co wpływa na nasze zdrowie, co pozwoli nam żyć długo i zdrowo.

Troską wielu pań oraz młodych dziewczyn jest dokuczliwy cellulit, który jak ogólnie się twierdzi wcale nie tyczy się tylko osób z nadwagą i osób zaniedbanych. Cellulit może pojawiać się u kobiet zgrabnych, ćwiczących, troszczących się o swój wygląd, coraz częściej cellulit atakuje również mężczyzn.

Jeśli więc zaobserwowałaś, że Twoja skóra jest pomarszczona i przypomina skórkę pomarańczy jest to znak, żeby zacząć walkę z cellulitem, żeby jego rozwój nie postępował i żeby stan Twojej skóry nie był gorszy.

Jednakże cellulit dużo częściej tyczy się osób, które uprawiają mało sportu, są otyłe, nieprawidłowo się odżywiają, ponadto pomarańczowa skórka często pojawia się w czasie tzw. burzy hormonów, czyli w okresie dojrzewania, u kobiet w ciąży lub pań przechodzących menopauzę.

Spróbuj się jak najczęściej uprawiać sport, biegać, pływanie itp, zwróć też uwagę na swoją dietę, unikaj tłuszczów zwierzęcych oraz węglowodanów, dodatkowo stosuj również regularnie krem na cellulit.

Dodaj komentarz