Jestem pasjonatem zdrowego stylu życia. Interesuje mnie wszystko co wpływa na nasze zdrowie, co pozwoli nam żyć długo i zdrowo.

Choroby kręgosłupa dopadają osoby w każdym wieku, nie jest więc prawdą, że cierpią na nie głównie osoby starsze. Jedną z poważniejszych dolegliwości jest dyskopatia, której pierwszym objawem jest ból kręgosłupa, który promieniuje wzdłuż nerwów. Najczęściej ból może promieniować także na inne części ciała, powodować odrętwienia czy kłopoty z poruszaniem.

Dyskopatia, czyli zwyrodnienie krążka międzykręgowego, może umiejscowić się w różnych miejscach kręgosłupa. Najczęściej spotykana jest dyskopatia lędźwiowa. W przypadku tej choroby najczęściej dolegliwości nasilają się podczas ruchu, natomiast w czasie spoczynku nieco zmniejszają się na sile. Przyczyną dyskopatii może być dźwiganie ciężarów, spędzanie wielu godzin codziennie za kółkiem, a także nadwaga, otyłość czy siedzący tryb życia. Warto więc mieć świadomość, że jeśli się nie ruszamy, prędzej czy później będziemy mieć poważne problemy z kręgosłupem i narządami ruchu.

Leczenie dyskopatii bywa zróżnicowane w zależności od tego, jak bardzo zaawansowana jest choroba. Dlatego też warto od razu, gdy tylko pojawią się jakiekolwiek dolegliwości, wybrać się na konsultację do lekarza specjalisty. Dzięki dobrej diagnozie szybko trafimy na fizjoterapię rehabilitację, które pozwolą choremu na powrót do sprawności. Zdarzają się też przypadki, że sama rehabilitacja nie wystarczy i konieczne będzie leczenie operacyjne. Warto się jemu poddać zgodnie z zaleceniami lekarza, gdyż jeśli choroba nie zostanie zatrzymana, będzie się nada rozwijać i potęgować dolegliwości bólowe.

Więcej przeczytasz na: https://fizjoarena.pl/dyskopatia-ledzwiowa-objawy-leczenie/

Dodaj komentarz