Jestem pasjonatem zdrowego stylu życia. Interesuje mnie wszystko co wpływa na nasze zdrowie, co pozwoli nam żyć długo i zdrowo.

Alergia to obecnie jedna z najbardziej spotykanych przypadłość na świecie, a liczba ludzi zapadających na alergię z dnia na dzień zwiększa się, dzieje się tak między innymi przez nowoczesność cywilizacji. Alergikiem można zostać dosłownie w każdym wieku, a także w każdym momencie. Coraz częściej alergia dotyka dzieci. Niestety jest to choroba, z którą problem ma już naprawdę wielu ludzi.

Najbardziej spotykana alergia to pyłkowica, która charakteryzuje się katarem siennym spowodowanym właśnie przez pyłki traw, jednak alergenem może być praktycznie wszystko : mydło, futro zwierzątka, kurz i inne.

Aby pozbyć się alergii najlepiej jest odkryć, na co jesteśmy uczuleni i unikać styku z tym alergenem. Niestety leczenie alergii nie jest łatwe, jeżeli alergenem okaże się, np. pył, który jest wszędzie dookoła nas i nie mamy możliwości się go pozbyć całkowicie, wtedy uczulenie można jedynie zmniejszyć poprzez właściwe leki.

W przypadku, gdy ktoś w rodzinie cierpi na alergię niebezpieczeństwo wystąpienia u nas uczulenia jest bardzo duże, gdyż alergia jest wywołana czynnikami genetycznymi lub środowiskowymi.

Dodaj komentarz