Jestem pasjonatem zdrowego stylu życia. Interesuje mnie wszystko co wpływa na nasze zdrowie, co pozwoli nam żyć długo i zdrowo.

Wiele osób masaż postrzega jako zabieg, którego zadaniem jest przyniesienie ulgi lub leczenie konkretnego schorzenia lub oczywiście jego forma relaksu. Zwłaszcza masaż relaksacyjny jaki znajdziemy w http://www.green-spa.pl jest bardzo przyjemny. Masaż to coś dobrego zarówno dla naszego ciała jak i dla naszej duszy.

W obecnych czasach jesteśmy narażeni non stop na stres co powoduje zakłócenie równowagi pomiędzy naszym zdrowiem fizycznym a zdrowie psychicznym. Jeżeli taka równowaga zostanie zaburzona to możemy mówić już o chorobie. Dobry masaż potrafi przywrócić utraconą równowagę. Z tego powodu bardzo często spotkamy masaż relaksacyjny podczas odnowy biologicznej, jest on uzupełnieniem całej procedury.

Co to jest masaż?

Masaż ma bardzo długą i bogatą historię. Pochodzi o z Chin i Indii. Początkowo masaż był częścią obrzędów religijnych. Bardzo duże znacznie miał on również w starożytnej Grecji.

Masaż jest metodą leczenia, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych oznak chorób. Masaż ma bardzo duży wpływ na samopoczucie i pozwala utrzymać równowagę ciała. Masaż polega na mechanicznym oddziaływania na określone punkty ciała. Wpływa na spowolnienie fizjologicznego procesu starzenia i polepszenie jakości życia.

Podczas masażu osoba masowana powinna być rozluźniona, dzięki temu dotyk dociera o wiele głębiej a co za tym idzie masaż działa lepiej. Dobrze wykonany masaż przynosi ulgę i polepsza samopoczucie, dobrze również wpływa na mięśnie i stawy. Masaże jak wspomniane było wcześniej doskonale wpływają na zdrowie i wykorzystywane są w tym celu od tysięcy lat, to jedna z najstarszych metod leczenia ludzi.

Co się dzieje z organizmem

W czasie masażu z naszego ciała usuwane są obumarłe komórki skóry a to wpływa na poprawę pracy naszej skóry, może one o wiele lepiej oddychać. Masaż również wpływa na zwiększenie elastyczności skóry co się przekłada na polepszenie procesów przemiany materii. Masaż wpływa na wszystkie rodzaje tkanki łącznej, powodując jej rozluźnienie lub napięcie i uelastycznienie. Uzyskany efekt zależy od tego czy wykonywany jest masaż relaksacyjny czy taki, którego zadaniem jest pobudzenie. Masaż poprawia odżywienie tkanek, pomaga on również rozbijać tkanki tłuszczowe.

Masaż ogólnie wpływa pozytywnie na bardzo wiele elementów w naszym ciele, c oza tym idzie zdecydowanie warto jest go stosować. Dzięki temu mamy sporą szansę na to, że będziemy znacznie zdrowsi i zrelaksowani. Nasz organizm z całą pewnością nam za t podziękuje.

Dodaj komentarz