Jestem pasjonatem zdrowego stylu życia. Interesuje mnie wszystko co wpływa na nasze zdrowie, co pozwoli nam żyć długo i zdrowo.

Każda dziewczynka ma taki okres, że zaczyna dojrzewać i zaczyna odczuwać wstyd, nawet przed rodzicami. Zaczyna się sama myć i wówczas na początku może to robić niedokładnie, jest to jedna z przyczyn kiedy mała dziewczynka trafia do ginekologa dziecięcego. Niedokładne mycie powoduje że bakterie się szybko namnażają.

ginekologia
Dobry pierwszy kontakt z ginekologiem pomoże dziewczynce nie mieć oporów pójść do ginekologa z poważnymi problemami ginekologicznymi.

Nie powinno nikogo dziwić to, że w takich miejscach zawsze znajduje się bardzo dużo bakterii, które w krótkim czasie nie są w stanie narobić żadnych szkód. Jeśli jednak kobiety zaniedbują się i nie myją dokładnie w tych miejscach, wówczas mają problemy z zapaleniami. Oprócz leczenia konkretnych schorzeń, ginekolog dziecięcy również sprawdza czy dziecko rozwija się w sposób prawidłowy, czy narządy płciowe się rozwijają prawidłowo. Jeżeli nie dzieje się nic niezwykłego jak na przykład krwawienie z dróg rodnych, to do 13 roku życia nie ma konieczności żeby dziewczynka zgłaszała się na badanie ginekologiczne.

Pamiętajmy że pierwszą wizytę u ginekologa dziecięcego przeżywa zarówno samo dziecko jak i zdecydowanie jej mama. Jest to bardzo ważne wydarzenie i dlatego nie powinno się specjalisty wybierać na chybił trafił tylko udać się do takie, który ma doświadczenia w zajmowaniu się młodymi nastolatkami i mający odpowiednie kwalifikacje i podejście. Jeżeli chodzi o nastolatki, to najczęściej ginekolog próbuje rozmawiać z takimi dziewczynami i tłumaczyć im jak najwięcej co będzie robione, co mogą odczuwać.

Dodaj komentarz