Jestem pasjonatem zdrowego stylu życia. Interesuje mnie wszystko co wpływa na nasze zdrowie, co pozwoli nam żyć długo i zdrowo.

Medycyna jak i każda inna dziedzina w naszym codziennym życiu ciągle się rozwija. Obecnie medycyna pozwala już na to żeby osoby chore na dyskopatię mogły nie dość że powrócić do normalnego życia, to jeszcze wręcz mogą uprawiać sport.

dyskopatia
Dyskopatia jest bolesnym schorzeniem

Obecnie przeprowadzane są zabiegi na kręgosłupie, które pozwalają na błyskawiczny powrót do zdrowia. Jeszcze kilka lat temu po operacji kręgosłupa rehabilitacja potrafiła trwać długie miesiące. Obecnie zabiegi wykonywane są bardzo szybko po urazie, kiedyś trzeba było czekać w specjalnym gorsecie.

To wszystko powoduje że walka ze schorzeniami kręgosłupa stała się prostsza. Z drugiej strony jeżeli mówimy o zwyrodnieniach kręgosłupa to musimy mieć świadomość że schorzenia kręgosłupa to jedne z poważniejszych i częściej występujących dolegliwości w naszym społeczeństwie.

Schorzenie jak dyskopatia można leczyć zarówno farmakologicznie jak i również operacyjnie. Obecnie w dobie miniaturyzacji, operacja przeprowadza się laparoskopem, co po pierwsze znacznie zmniejsza ryzyko a po drugie jest dla wszystkich wygodniejsze.

Diagnozę przeprowadzić można na kilka sposobów. Jedną z najpopularniejszych metod jest wykonanie tomografu komputerowego. Jednak ze względu na duży koszt tego badania, często lekarze szukają innych metod na diagnozę. Dobrze sprawdzi się również tradycyjny rezonans magnetyczny lub najzwyklejsze prześwietlenie RTG.

Dzięki temu gdy już lekarz ma diagnozę, może wybrać odpowiednie dla konkretnego pacjenta sposoby leczenia i to zazwyczaj wystarcza do wyleczenia tego schorzenia i do powrotu do pełni zdrowia.

Dodaj komentarz