Jestem pasjonatem zdrowego stylu życia. Interesuje mnie wszystko co wpływa na nasze zdrowie, co pozwoli nam żyć długo i zdrowo.

Szybki tryb życia, innowacyjne technologie czy napięcie powodują u ludzi pojawienie się poważnej i chronicznej choroby o podłożu neurologicznym. Osoby obciążone tą przypadłością, często nie zdają sobie sprawy z powagi choroby. Szacuje się, że w Polsce zapada na nią około 5 milionów ludzi i występuje częściej u kobiet.

Dotąd nie odkryto lekarstwa, które zwalczyłoby tę dolegliwość do końca życia. Ludzie sięgają przeważnie po tanie leki dostępne w każdym sklepie i każdej aptece.

Migrena występuje nie tylko u osób dorosłych, ale także u dzieci poniżej 12 roku życia. Wzrost zapadalności na tę chroniczną chorobę obserwuje się zaraz po okresie dojrzewania. Przede wszystkim odczuwają ja kobiety w stanie miesiączki. Istnieje mnóstwo domowych sposobów na migrenę. Najważniejszym z nich jest przeczekanie i nie myślenie o bólu. Można się na dodatek wspomóc ciepłymi i zimnymi okładami oraz letnim prysznicem. Nieraz powodem migreny są konsumowane wyroby, które zawierają w sobie tyraminę, jak banany, orzechy, czy twarde sery. Czasem szkodliwy wpływ wywołuje fenyloetyloamina zawierająca się w czerwonym winie i czekoladzie oraz różnego gatunku słodziki, ulepszacze smaków czy produkty które zawierają kofeinę.

Aby przyczynić się do zaniku migreny, należy troszczyć się o zdrowy sen. Nie angażować się całkowicie życiu zawodowemu, ale poświęcać codziennie należytą ilość godzin na wypoczynek i sen. Należałoby zredukować przy tym ilość spożywanej kofeiny, herbaty oraz regularnie spożywać posiłki. Można jednocześnie dbać o odpowiednią prezencję ciała zarówno w pozycji stojącej jak i leżącej. W swoim codziennym, zabieganym życiu, trzeba przeznaczyć również czas na medytacje i różnego rodzaju techniki relaksacyjne. Jeżeli powyższe sposoby nie zadziałają, należy natychmiast udać się do specjalisty, zanim migrena się pogłębi i nie pozwoli normalnie funkcjonować.

Dodaj komentarz