Jestem pasjonatem zdrowego stylu życia. Interesuje mnie wszystko co wpływa na nasze zdrowie, co pozwoli nam żyć długo i zdrowo.

Narażeni na depresję to w szczególności osoby samotne, zakompleksione, które czują się niekochane i niepotrzebne, a także osoby w czasie żałoby albo przechodzące trudny okres w życiu, np. rozwód, brak pracy, problemy rodzinne albo pieniężne itp. Jednakże depresja może zaatakować również osoby, które nie mają poważniejszych kłopotów, mają wielu przyjaciół, wielu bliskich, dobrą pracę, dlatego depresja może spotkać każdego z nas.

Osoba z depresją odczuwa lęk, smutek, poczucie winy, zaś somatycznymi przejawami depresji może być przyspieszona akcja serca serca, ścisk w gardle, duszności, zwiększone parcie na pęcherz moczowy. Osoby z depresją często też tracą apetyt, co prowadzi do spadku masy ciała, a niekiedy nawet do anoreksji lub bulimii. Dlatego też leczenie depresji jest konieczne.

To właśnie w sezonie jesienno-zimowym najwięcej ludzi choruje na depresję, wtedy też częściej popełniane są śmierci samobójcze i przeróżne przestępstwa. Mnóstwo ludzi myśli, że gorsze samopoczucie samo ustąpi i wszystko wróci do normy, niestety nie zawsze tak jest.

Jeżeli nasze przygnębienie ma długi okres trwania oznacza to, że jest to depresja. depresja jest chorobą, którą należy leczyć, można powiedzieć, że jest to choroba, która obejmuje zarówno nasze ciało jak i duszę, z tego względu właśnie jest tak groźna. Najczęściej na depresję chorują kobiety, może się ona ukazać w każdym okresie życia.

Dodaj komentarz