Jestem pasjonatem zdrowego stylu życia. Interesuje mnie wszystko co wpływa na nasze zdrowie, co pozwoli nam żyć długo i zdrowo.

Jak wszyscy wiemy coraz więcej osób ma problemy ze wzrokiem. W większości przypadków są one spowodowane niewłaściwą organizacją pracy przy komputerze. Najczęściej spotykanym problemem jaki nas dotyka jest krótkowzroczność.
Cierpi na nią coraz więcej osób. Dawniej głównym źródłem tej choroby były niewłaściwe metody czytania(np. o zmroku, czy też w złej pozycji lub słabym oświetleniu), dziś jej główną przyczyną jest spędzanie zbyt długiego czasu przed komputerem.

Co zrobić aby nie narażać naszego wzroku na pogorszenie ostrości? Przede wszystkim musimy się zatroszczyć o otoczenie w którym pracujemy, czyli nasze stanowisko pracy.
Wysokiej klasy monitor, wygodne i odpowiednio wyprofilowane krzesło oraz biurko (tak aby linia wzroku była równa z górą ekranu) oraz przerwa robiona co dwie godziny to najlepsze metody aby zredukować ryzyko pojawienia się wady wzroku.

Istotnym elementem dbałości o swój wzrok jest skupienie się na nawilżeniu oczu – tutaj pomocne okazują się różnorakie preparaty typu sztuczne łzy.

Należy również zadbać o codzienną porcję suplementów dietetycznych. Najistotniejsze z nich to minerały i witaminy, które mają duży wpływ na pracę narządów wzroku. Praca przy komputerze sprawia, że często pojawiają się tzw. worki pod oczami. Dla wielu stanowią one spory problem, który jak się okazuje jest bardzo łatwy do pokonania.

Dodaj komentarz